Videó: Christie Novemberi Aukciója
2024 Szerző: Henry Pass | [email protected]. Utoljára módosítva: 2023-12-17 13:57
Kicsit több mint egy hét múlva a Christie aukciósház több mint 500 műalkotás árverését tervezi, amelyek mindössze öt nap múlva vásárolhatók meg. Vitathatatlan kedvenc közöttük az Amedeo Modigliani "Fekvő akt" remekműve, amelynek becsült költsége a ház szakértői szerint meghaladja a 100 millió dollárt. Ennek az eredetileg a művész barátjának és kereskedőjének, Leopold Zborowskinak a festményének reprodukciói olyan gyakran jelentek meg nyomtatásban, hogy nem sokkal az 1917–1918-as létrehozása után a 20. századi kultuszmű státusát szerezte meg. Ezt követően a jeles olasz gyűjtő, Gianni Mattioli kezében volt, és a világ legnagyobb múzeumaiban is többször kiállították. Most a vászon, amely először jelent meg a piacon,komoly küzdelmet fog okozni a gyűjtők nemzetközi köre között. Hogy ki nyeri, november 9-én este kiderül a tematikus aukción a "Művész múzsája", amely Modigliani mellett Paul Gauguin, Alberto Giacometti, Roy Lichtenstein és a múlt század többi mesterének ikonikus alkotásait tartalmazza., valamint kortárs szerzők művei - Jeff Koons, Chuck Close és Christopher Wool.
Reggel, este és délben az aukciósorozatot, amely az impresszionizmus és a modernizmus, a háború utáni és a kortárs művészet korszakát öleli fel, vagy mint "Művész múzsája", egy adott témára fókuszálva, a New York-i Rockefeller Plazában tartják 9-től 9-ig. November 13. Érdemes alaposabban szemügyre venni a drága tételeket, és most meghatározni kedvenceit: akik november elején Manhattanbe kerülnek, élőben láthatják őket az aukció előtti kiállításokon, talán először és utoljára.
Mark Shagal. L'air bleu, 1937.
Richard Prince. Szívszorító nővér, 2. sz., 2002.
Christopher Wool. Untitled (A műsornak vége), 1990.
- Árverés
- Művészet
- New York
Ajánlott:
Picasso, Dali, Ernst A Christie'snél
Bárki versenyezhet a nagy szürrealisták festményeiért - egy gyűjtő álma - februárban
Christie X Tourbillon Kiállítása
Festészet, dekoratív és iparművészet remekei a Christie aukció előtti kiállításán, amelyet az új Tourbillon butikban rendeznek november 12. és 15. között
Szeptemberi Aukció Christie's
Christie's aukciós ház tizedik születésnapját ünnepli New York-i nagy háború utáni és kortárs művészeti aukcióval. Nagyon nehéz kiválasztani Flavin, Warhol, Richter és más művészek 370 alkotása közül a versenyt
5 Novemberi Bemutatót Nem Szabad Kihagyni
A hónap főbb színházi premierjei a Harper's Bazaar szerkesztősége szerint